Konfirmohet takimi mes Joe Bidenit dhe Erdoganit

Gazetari amerikan, Steve Herman ka njoftuar se është konfirmuar takimi mes presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe homologut të tij turk, Rexhep Tajip Erdogan.

Herman përmes një cicërime në Twitter tha se takimi do të mbahet nesër, raporton Gazeta Express.

“Një zyrtar i lartë i SHBA-së konfirmon takimin e së dielës të caktuar Joe Biden dhe Tajip Erdogan”, thuhet në postimin e tij.

Kujtojmë se mediat e huaja, javë më parë kanë shkruajtur se Erdogan e akuzoi SHBA -në për mbështetjen e “organizatave terroriste”, në vend që t’i luftonte ato.

Madje Erdogan u kishte thënë gazetarëve se kishte arritur të punonte mirë me ish-liderët amerikanë, por jo me Bidenin deri më tani.

Check Also

Paga deri në 6 mijë euro, shteti që po kërkon taksistë kriteret që duhen plotësuar

Addison Lee, kompania më e madhe e taksive në Londër ofron 6000 euro për katër …