Rajoni

Tigrat – MIKU I SHPISË ( bazuar në ngjarje të vërtetë )

Kosovë, viti 1994. Koha e okupimit serb. Policët serbë gjejnè një mënyrë tinzare për ti përqarë dhe hasmuar mes veti fshatarët shqiptarë. E ata vet shtiren të pafajshëm dhe naivë… Okupimi kishte kapluar gjithë territorin tonë, policia serbe si gjithnjë punonte për dëmtimin dhe përqarjen e Shqiptarëve. Kësaj radhe një …

Read More »

Paga deri në 6 mijë euro, shteti që po kërkon taksistë kriteret që duhen plotësuar

Addison Lee, kompania më e madhe e taksive në Londër ofron 6000 euro për katër javë pune për taksistët. Kjo pagë është e vlefshme vetëm në muajin e parë dhe ka si kriter që shoferët të bëjnë të paktën 140 udhëtime. Paketa përfshin edhe pagesën e ditëve të lejes. Brexit …

Read More »

Konfirmohet takimi mes Joe Bidenit dhe Erdoganit

Gazetari amerikan, Steve Herman ka njoftuar se është konfirmuar takimi mes presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe homologut të tij turk, Rexhep Tajip Erdogan. Herman përmes një cicërime në Twitter tha se takimi do të mbahet nesër, raporton Gazeta Express. “Një zyrtar i lartë i SHBA-së …

Read More »

Meta nderon Eranda Libohovën me titullin “Mjeshtër i Madh”

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vlerësuar këngëtaren e njohur shqiptare, Eranda Libohovën, me titullin “Mjeshtër i Madh”, për kontributin e saj 35-vjeçar në muzikë. “Artistja e mirënjohur, Eranda Libohova, është një nga këngëtaret më të dashura dhe të vlerësuara nga publiku. Me një kontribut të vyer 35-vjeçar në muzikën …

Read More »

LIVE: Kosova-Spanja, publikohen formacionet zyrtare

Kosova sonte e luan ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror që zhvillohet vitin e ardhshëm. Në stadium “Fadil Vokrri” Kosova e pret Spanjën në ndeshjen e dytë mes tyre. Ndeshja e parë e zhvilluar në Sevilla përfundoi 3:1 për “Furinë e Kuqe”. Golin e vetëm për …

Read More »

Presidentja Vjosa Osmani i bën thirrje Indisë që ta njohë Kosovën

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë për televizionin indian “WION” i ka bërë thirrje Indisë që ta njohë pavarësinë e Republikës së Kosovës, duke theksuar se Kosova nuk është Kashmir, shkruan Wionews, transmeton Express. Osmani ka thënë se fillimisht India duhet të njohë vuajtjet e kosovarëve …

Read More »