Uncategorized

“Pikëllim e britma njerëzish”, dëshmitarët flasin për tragjedinë në Tetovë (VIDEO)

Qytetarët e Tetovës janë të tronditur shpërthimi dhe djegia në Kovid-Qendrën në Tetovë, shkruan Alsat. Dëshmitarët thonë se ka pasur britma të mëdha njerëzish, ndërkaq shtojnë se flakët kanë shpërthyer shumë shpejtë. Qytetarët thonë se në vendin e ngjarjes për rreth 10 minuta kanë qenë prezent edhe zjarrfikësit, por fatkeqësisht …

Read More »

Propozohet të hiqet ora policore, lehtësira për të vaksinuarit e zgjatje e orarit të gastronomisë

Propozohet të hiqet ora policore, lehtësira për të vaksinuarit e zgjatje e orarit të gastronomisë Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, sot tha se nuk do të ketë lehtësim të masave anti-COVID që janë në fuqi. Përkundër kësaj, të dëmtuarit nga këto masa, do t’i kërkojnë Vitisë t’i lehtësojë ato, shkruan …

Read More »

Njihuni me infermieren bukuroshe në “Për’puthen”: Jam e ëmbël por edhe shumë e keqe

Sot është prezantuar protagonistja e re në “Për’puthen”. Ada, 28 vjecare është infermierja bukuroshe që do marr pjesë në “Për’puthën” Ada ka treguar që tek një mashkull sheh pamjen e jashtme dhe buzëqeshjen. Për atë nuk ka problem mosha e mashkullit që do të ketë në krahë, por Ada thotë …

Read More »